(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi TT (Nr 6980531)

Audi TT
Waga
Sztuk
Audi TT 8J (2006 - 2010) Coupe 2-Puertas
Długość
417 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
135 cm
ok.
1260 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1260 kg
Dystans
506 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, Lugo

Od 9 gru 2020 do 11 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.