(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

audi tt cabrio (Nr 5232922)

audi tt cabrio

Marka i model:

Audi tt

Waga w kg (łączna):

3000

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3037.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Melsungen

13 sty 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Antalya, Antalya

11 maj 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.