(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-26 16:38

audia6 c6 sedan

(Nr 2323936)
audia6 c6 sedan

Marka i model:

audi a6 c6 sedan

Waga w kg (łączna):

1525.00

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1819.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Måløy, 6700, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niedoradz, 67-106, Polska

Termin elastyczny