(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 15:01

Audio (Nr 2755560)

Audio

Marka i model:

Audi a3

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 221.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Murcia, 30002, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Valencia/València, Hiszpania

Termin elastyczny