(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-29 16:10

Audiq7

(Nr 2247192)
Audiq7

Marka i model:

Audiq7

Waga w kg (łączna):

2500.00

Dystans: 346.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Wiedeń, Austria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Żory, Polska

Termin elastyczny