(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Austin a30 (Nr 4864898)

Austin a30

Marka i model:

Austin a30

Waga w kg (łączna):

650.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1711.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Spalding

10 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Żory

16 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.