(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

austin a55 (Nr 4131958)

Marka i model:

Austin a55

Waga w kg (łączna):

1350.00

Budżet zlecenia [zł]:

1700

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1844.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Surrey, Chiddingfold

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Strzeszkowice Duże

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.