(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

austin mini (Nr 5274406)

Marka i model:

austin mini ; 3000 Largo x 130 hancho x 120 alto

Waga w kg (łączna):

700

Budżet zlecenia [€]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1613.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Murcja, Murcja

9 lis 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 9 lis 2019 do 16 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.