(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 20:31

Auta powypadkowe

(Nr 2343180)
Auta powypadkowe

Marka i model:

Citroen

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1275.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Béhagnies, 62121, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Koło, 78-100, Polska

Termin elastyczny