(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Auteco discover 125+ (Nr 4683268)

Auteco discover 125+

Marka i model:

Auteco 2014

Waga w kg (łączna):

120.00

Budżet zlecenia [€]:

200000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1009.00 km

Adres i termin nadania

Kolumbia, Atlántico, Barranquilla

10 sie 2019

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

17 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.