(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-18 09:45

auto

(Nr 2163000)
auto

Marka i model:

AUDI A4 B5

Waga w kg (łączna):

1540.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 597.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Mainstockheim, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Środa Śląska, 55-300, Polska

Termin elastyczny