(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-26 22:07

Auto

(Nr 2242767)
Auto

Marka i model:

Mercedes

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 5020.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Kair, Egipt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdynia, Polska

Termin elastyczny