(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-02 02:16

auto

(Nr 2250174)
auto

Marka i model:

range rover sport

Waga w kg (łączna):

2200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 6194.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Komorów, Polska

Termin elastyczny