(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-27 12:11

Auto

(Nr 2325592)
Auto

Marka i model:

Citroen c5

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 887.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Erbach, 89155, Niemcy

Od 29 sty 2018 do 31 sty 2018

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Od 1 lut 2018 do 2 lut 2018