(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 22:12

Auto

(Nr 2340328)
Auto

Marka i model:

Audi a3

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 903.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Duisburg, 47167, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bydgoszcz, Polska

Termin elastyczny