(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 16:30

auto

(Nr 2405508)
auto

Marka i model:

Audi TT 2007

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1857.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Frankfurt nad Menem, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny