(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-24 20:49

AUTO (Nr 2412128)

AUTO

Marka i model:

AUDI A3

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 898.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Herkingen, 3249, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gorzów Wielkopolski, 19-300, Polska

Termin elastyczny