(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 10:19

Auto

(Nr 2415896)
Auto

Marka i model:

Mercedes Benz c200

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 2056.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Mullingar, Irlandia

1 mar 2018

Adres i termin dostawy

Krzeszów, 58-405, Polska

Termin elastyczny