(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 16:20

Auto (Nr 2417668)

Auto

Marka i model:

Fiat 500L

Waga w kg (łączna):

590.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Palmi, 89015, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ulm, 89079, Niemcy

Termin elastyczny