(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 18:25

auto

(Nr 2639048)
auto

Marka i model:

volkswagen golf V

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1030.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Tettnang, 88069, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Marcina Borzymowskiego, Białogard, 78-200, Polska

Termin elastyczny