(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 10:52

auto (Nr 2645984)

auto

Marka i model:

audi a4

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 1260.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Norwegia, Aust-Agder, Arendal

9 maj 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny