(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 14:10

auto

(Nr 2650108)
auto

Marka i model:

ford mondeo IV kombi

Waga w kg (łączna):

1600.00

Dystans: 1019.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Rastatt, 76437, Niemcy

Od 3 maj 2018 do 5 maj 2018

Adres i termin dostawy

Gniazdów, 42-350, Polska

6 maj 2018