(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 20:57

auto

(Nr 2651292)
auto

Marka i model:

opel astra

Waga w kg (łączna):

900.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Dystans: 878.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Herzebrock-Clarholz, 33442, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gliwice, 50-124, Polska

Termin elastyczny