(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 15:08

Auto

(Nr 2753124)
Auto

Marka i model:

VW Touareg 3.0

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 801.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Monachium, 80997, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Opole, 46-020, Polska

Termin elastyczny