(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 17:53

Auto

(Nr 3002056)
Auto

Marka i model:

Hyundai I40

Waga w kg (łączna):

2130.00

Budżet zlecenia [€]:

7500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1445.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Emstek, 49685, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Oradea, Rumunia

Termin elastyczny