(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 16:03

auto

(Nr 3006832)
auto

Marka i model:

skoda rapid

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2032.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

München, Niemcy

4 sie 2018

Adres i termin dostawy

Atenas, Grecja

25 sie 2018