(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-24 15:33

auto bmw x 3

(Nr 2411356)
auto bmw  x 3

Marka i model:

bmw x 3

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 741.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Hamburg, Niemcy

Od 26 lut 2018 do 28 lut 2018

Adres i termin dostawy

Aleksandrów Łódzki, 95-070, Polska

Od 26 lut 2018 do 28 lut 2018