(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 16:57

Auto Fiat croma (Nr 2417816)

Auto Fiat croma

Marka i model:

Fiat Croma

Waga w kg (łączna):

1650.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2619.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Magherafelt, BT45, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Nisko, 37-400, Polska

Termin elastyczny