(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 12:40

Auto Ford explorer

(Nr 2637864)
Auto Ford explorer

Marka i model:

Ford explorer

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Furth, Niemcy

30 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Duisburg, 47051, Niemcy

1 maj 2018