(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 10:03

Auto Hyundai getz

(Nr 2649328)
Auto Hyundai getz

Marka i model:

Hyundai getz

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1181.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Kinding, 85125, Niemcy

Od 15 maj 2018 do 16 maj 2018

Adres i termin dostawy

Mrągowo, 11-700, Polska

Od 17 maj 2018 do 23 maj 2018