(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 23:11

Auto - kombi (Nr 2747748)

Auto - kombi

Marka i model:

mercedes e klasse

Waga w kg (łączna):

1850.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Stuttgart, Niemcy

4 cze 2018

Adres i termin dostawy

Tarragona, Hiszpania

Termin elastyczny