(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 14:33

Auto, opel Meriva minivan

(Nr 2339036)
Auto, opel Meriva minivan

Marka i model:

Opel Meriva B

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1124.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Hoegaarden, 3320, Belgia

1 lut 2018

Adres i termin dostawy

Chojnice, 84-208, Polska

Termin elastyczny