(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 16:58

Auto osobowe

(Nr 2320812)
Auto osobowe

Marka i model:

Mercedes C

Waga w kg (łączna):

2225.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2112.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Barcelona, 36968, Hiszpania

Od 29 sty 2018 do 11 lut 2018

Adres i termin dostawy

Kędzierzyn-Koźle, Polska

Od 25 lut 2018 do 28 lut 2018