(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 13:28

auto osobowe

(Nr 2404828)

Marka i model:

skoda fabia

Waga w kg (łączna):

900.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 243.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Częstochowa, 42-200, Polska

Od 23 lut 2018 do 26 mar 2018

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Od 26 lut 2018 do 26 mar 2018