(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 09:44

Auto osobowe (Nr 2645664)

Auto osobowe

Marka i model:

Audi A4

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1935.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Addlestone, Wielka Brytania

20 cze 2018

Adres i termin dostawy

Narol-Wieś, 37-610, Polska

Termin elastyczny