(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Auto osobowe 1300 kg. Bydgoszcz - Kraków (Nr 5060774)

Marka i model:

Saab 900

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 494.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bożenkowo

Od 12 wrz 2019 do 16 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Wieliczka

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.