(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-29 13:45

auto osobowe kombi 2,5t

(Nr 2246961)
auto osobowe kombi 2,5t

Marka i model:

bmw 525

Waga w kg (łączna):

2500.00

Dystans: 1134.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Genk, 3600, Belgia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Żory, Polska

Termin elastyczny