(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-26 10:16

Auto transport do Wałbrzych (Nr 2322672)

Auto transport  do Wałbrzych

Marka i model:

Opel zafira

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1380.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Nicea, 06000;06100;062, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wałbrzych, Polska

Termin elastyczny