(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-08-16 19:30

autolaweta + nissan leaf (Nr 3109010)

autolaweta + nissan leaf

Marka i model:

laweta iveco i nissan leaf

Waga w kg (łączna):

3000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 343.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 20 sie 2018 do 25 sie 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 20 sie 2018 do 25 sie 2018