(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

AWO Simson (Nr 2319508)

AWO Simson

Marka i model:

AWO Simson

Waga w kg (łączna):

160

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1510.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Zgierz

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

     Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.