(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Azimut 66 FLY, długość 21 m (Nr 6143541)

Długość [m]:

20.33

Szerokość [m]:

5.23

Wysokość [m]:

5

Waga w kg (łączna):

42000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2007.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, El Campello

29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Primorsko-Goranska Županija, Punat

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Kiedy chcemy dostać najlepszą wycenę za przewóz żaglówki, należy podać wymiary oraz wagę łodzi. Takie dane można otrzymać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się zaczynając od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, zaś wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części łodzi, a szerokość liczy się w najszerszym miejscu żaglówki. Zorientowanie się w wymiarach jachtu ułatwi firmom transportowym dobrać odpowiednią naczepę oraz spełnić formalne zalecenia narzucone przez przepisy drogowe.

W sytuacji, gdy całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze łodzi żaglowej jest niezbędna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie przewożona (przykładowo z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, należy zabrać jak najwięcej rzeczy i pozostawić tylko te, które są konieczne na pokładzie. Wszelkie rzeczy, jakie pozostały na jachcie powinny zostać osłonięte i przymocowane. Żagle jachtu powinny być zdjęte i zabezpieczone, przyrządy elektroniczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu żaglówki
Ceny przewozu żaglówki uzależnione są przede wszystkim od wielkości i ciężaru łodzi żaglowej, jak również od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niewielkich żaglówek zaczynają się od 1,2 zł/km. Za transport większych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za przewóz łodzi żaglowej z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za transport łodzi żaglowej na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.