(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

bagażnik dachowy (Nr 3590537)

bagażnik dachowy

Długość [m]:

180

Szerokość [m]:

150

Wysokość [m]:

40

Waga w kg (łączna):

70

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

opakowanie fabryczne na dedykowanej palecie

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 252.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Pleszew

Od 3 gru 2018 do 6 gru 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Prudnik

Od 4 gru 2018 do 10 gru 2018


Transport innych ładunków

Transport innych ładunków

Koszt transportu różnych towarów jest zależny od gabarytów ładunku, terminu przewozu jak również od dystansu pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Kategorie ładunków

Transport towarów rozdzielamy na podgrupy takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełny samochód dostawczy, pojemniki metalowe oraz wywrotka.

Palety - obejmują platformę, na której ustawia się nieduże rzeczy lub pakunki. Najbardziej rozpowszechnionym typem palety są palety euro. Na nich zazwyczaj przewozi się meble, szkło, produkty budowlane (np., farby, kamień itd.), drzwi jak również towary chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to przewóz towaru, który powinno się przewozić samochodem ciężarowym i zajmuje tylko fragment przestrzeni do załadunku. Do takiego rodzaju przewozu używa się ciągniki siodłowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do transportu ładunku, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej samochodu - Tira.
Przy takim typie przewozu stosuje się różnego rodzaju ciężarówki.

Kontenery – Przewóz pewnych towarów może wymagać kontenera – przede wszystkim w przypadku transportu towarów w postaci płynu i ładunków sypkich. W tych pojemnikach metalowych można również transportować drobnicę w opakowaniach – workach, pudełkach itp. W pojemnikach metalowych zdarza się również transport palet.

Wywrotka – służy do przewozu ładunków w postaci płynu i sypkich – łatwo rozpoznać ją po specyficznej skrzyni ładunkowej, przekrzywionej do tyłu lub na bok.

Inne towary – ładunki, które nie zaliczają się do powyższych kategorii można zaliczyć do ładunków pozostałych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia dotyczące przewozu rusztowania czy transportu okien.