(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Bagaznik dachowy (platforma) (Nr 5899560)

Bagaznik dachowy (platforma)

Długość [m]:

3.5

Szerokość [m]:

1.6

Wysokość [m]:

0.3

Waga w kg (łączna):

200

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Budżet zlecenia [zł]:

300

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 381.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Międzychód

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Milanówek

Termin elastyczny


Transport innych ładunków

Przewóz różnych ładunków

Koszt przewozu pozostałych ładunków jest uzależniony od rozmiaru towaru, daty transportu jak również od dystansu między miejscem załadunku i rozładunku.

Rodzaje ładunków

Transport ładunków rozdzielamy na podgrupy takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełny samochód dostawczy, pojemniki metalowe oraz wywrotka.

Palety - stanowią podłoże, na którym rozkłada się mniejsze rzeczy lub pakunki. Najpopularniejszym gatunkiem palety są palety euro. Na paletach zazwyczaj transportuje się artykuły spożywcze, paczki, materiały budowlane (na przykład terakota, kamień itd.), okna jak także materiały chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to przewóz towaru, który powinno się przewozić pojazdem ciężarowym i zapełnia jedynie fragment przestrzeni do załadunku. Do tego typu transportu używa się samochody ciężarowe skrzyniowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do transportu towaru, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej pojazdu ciężarowego.
Do tego typu transportu korzysta się z różnego typu samochody ciężarowe.

Pojemniki metalowe – Transport pewnych towarów wymaga użycia pojemnika metalowego – zwłaszcza w przypadku transportu ładunków w postaci płynu lub ładunków sypkich. W tych pojemnikach metalowych można także transportować drobnicę w paczkach – workach, kartonach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Wywrotka – służy do przewozu materiałów płynnych i kawałkowych – bez problemu można poznać ją po specyficznej skrzyni ładunkowej, przechylonej do tyłu lub na bok.

Pozostałe ładunki – towary, które nie klasyfikują się do wcześniej wymienionych typów można zaliczyć do tzw. towarów innych. Znajdziemy tu m.in. zlecenia dotyczące transportu popiołu czy transportu okien.