Bajaj Dominar 400 (Nr 7982483)

Bajaj Dominar 400
Waga
Sztuk
Bajaj Dominar 400
Długość
216 cm
184 kg
1
Łączna waga:
184 kg
Dystans
1492 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Od 1 gru 2021 do 2 gru 2021

Adres i termin dostawy

Argentyna, Jujuy, San Salvador De Jujuy

Od 2 gru 2021 do 3 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.