(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Balusrada szklana x 2 (Nr 8229749)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Balusrada szklana
150 x 200 x 10 cm
60 kg
2
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
120 kg
Dystans
856 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Kluczbork

Od 15 gru 2021 do 19 gru 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Leopoldshöhe

Od 15 gru 2021 do 20 gru 2021


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu elementów szklanych, kruchych lub łamliwych warto zawczasu pomyśleć o możliwości ochronienia paczki – w tym przypadku nie wystarczy zwyczajny karton. Niezajętą przestrzeń pakunku przydałoby się zapełnić elastycznymi częściami ochronnymi. Element kruchy dobrze jest owinąć w folię stretch – wyjątkowo uwagę powinno się poświęcić elementom kruchym oraz pamiętać, żeby zapełnić puste przestrzenie w kartonie, aby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Nie licząc zabezpieczenia elementu folią, decydujące będzie również otoczenie przedmiotu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego opakowania.

Gdy przewozimy wielkie ze szkła elementy takie jak: szyby, to powinno się zabezpieczyć je zarówno przed pęknięciem jak również przed popękaniem. Ze szkła element okręcamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą pakową, układamy w kartonie i drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy naklejkę ostrzegawczą z podobnym napisem.

Nieduże ze szkła przedmioty takie jak szklanki, lampki warto owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ubraniami. W kolejnym etapie układamy je w pudełku w taki sposób, aby nie dotykały się. Podobną metodą pakujemy porcelanę. W przypadku średniej wielkości szklanych rzeczy, takich jak żyrandole czy telewizory, można wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia elastyczne materiały, jak np. bluzki lub szmatki.

Koszt przewozu przedmiotów delikatnych uzależniony jest od wagi, wymiarów, trasy oraz daty realizacji paczki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, jeżeli wymagamy użycia specjalnych materiałów ochraniających (jeżeli prosimy, aby to firma transportowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na aukcji transportowej transport szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska cena wyniosła niecałe 140 PLN. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty zapłacono 250 zł.