(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Barakowóz (Nr 7748675)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Barakowóz
650 x 260 x 310 cm
5000 kg
1
Łączna waga:
5000 kg
Dystans
23 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Sosnowiec

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Wojkowice Kościelne

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu skrzynie wykorzystywane w transporcie niewielkich towarów (drobnicy), które zwykle podzielone są na drobne paczuszki lub zwykle są spakowane w worki, skrzynie lub kartony. Drobnica bywa także umieszczona na europaletach. Metalowe pojemniki służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

Struktura kontenera jest solidna, co pozwala na częste użytkowanie. Każdy kontener posiada stosowny osprzęt, który umożliwia przymocowywanie i przemieszczanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Pojemniki na ogół przewozi się ciężarówkami.

Typy metalowych pojemników

Cenionym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, najczęściej określany kontenerem 1C. Jest to kontener o objętości około 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz kontenerów 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener rodzaju 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przetransportować prawie 10 europalet. Pojemniki te najczęściej wykorzystuje się w przewozie materiałów zapakowanych.

Dostępne bywają również kontenery 20-stopowe i 1A kategorii „open top” – tych kontenerów wymiary są porównywalne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten rodzaj pojemników wykorzystuje się przy przewożeniu surowców ładowanych z góry i surowców sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” używany bywa w transporcie pakunków wielkich i ciężkich towarów. Ten typ kontenera w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Pozostałymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” używa się w transporcie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane boki i wieko górne. Pojemniki metalowe typu „rolling floor” mają podłogę toczną. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, kontenery agregaty, pojemniki z obudową.

Cena transportu kontenera

Cena transportu kontenera jest zależna od wielkości oraz typu przewożonego ładunku, drogi oraz dodatkowych elementów, które firma transportowa musi zrealizować podczas przewozu.