(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2018-07-24 22:22

Barca fibra 5m

(Nr 3008640)

Długość [m]:

4.9

Szerokość [m]:

1.85

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

350.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 444.00 km

Transport jachtów

    Aby dostać najlepszą wycenę za transport żaglówki, trzeba podać gabaryty oraz wagę łodzi. Takie dane można otrzymać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od krańca dziobu, aż do środka rufy, za to wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części łodzi, a szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Zorientowanie się w wymiarach żaglówki ułatwi przewoźnikom dopasować właściwą przyczepę i spełnić formalne zalecenia narzucone przepisami drogowymi.

    W sytuacji, jeśli zestaw przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z odbiornikami ulokowanymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze łodzi żaglowej jest istotna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w którym jest przewożona (przykładowo z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem jachtu, należy wyjąć jak najwięcej rzeczy i pozostawić tylko te, jakie są konieczne na łodzi. Wszelkie elementy, jakie pozostały na żaglówce powinny zostać ochronione i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny być usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt transportu jachtu
    Ceny przewozu jachtu związane są na ogół od rozmiarów i ciężaru jachtu, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu niedużych jachtów rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za transport żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Przy przewozie żaglówki na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.

Adres i termin nadania

Cujón de la Jávea, 03730, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Osso de Cinca, 22532, Hiszpania

Termin elastyczny