barco (Nr 6538756)

barco

Długość [m]:

7.39

Szerokość [m]:

2.10

Wysokość [m]:

0.50

Waga w kg (łączna):

2800

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2685.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Mahón

23 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Termin elastyczny


Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Kiedy chcemy otrzymać najlepszą wycenę za przewóz jachtu, trzeba podać gabaryty i wagę łodzi. Takie dane można uzyskać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się zaczynając od końca dziobu do środka rufy, zaś wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi. Wiedza o wymiarach żaglówki pomoże przewoźnikom dopasować właściwą przyczepę oraz spełnić formalne zalecenia dyktowane przez przepisy drogowe.

W sytuacji, jeśli całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z odbiornikami ulokowanymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnej wadze żaglówki jest potrzebna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim będzie odbywał się jej transport (przykładowo z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem żaglówki, warto wyjąć jak najwięcej rzeczy i pozostawić wyłącznie te, jakie są konieczne na łodzi. Wszelkie elementy, jakie zostały zostawione na jachcie powinny zostać osłonięte i unieruchomione. Żagle jachtu powinny zostać zdjęte i zabezpieczone, przyrządy elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena przewozu jachtu
Koszty przewozu łodzi żaglowej związane są na ogół od rozmiarów i ciężaru żaglówki, jak również od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty transportu niedużych żaglówek rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport dużych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Na przykład, za przewóz jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za przewóz łodzi żaglowej na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.