(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

basenji (Nr 5992015)

basenji

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 2619.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, gdy posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.