(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bäume im Topf 150 cm Höhe und ca 50 cm Breite jeweils (Nr 5482402)

Długość [m]:

1.50

Szerokość [m]:

1.50

Wysokość [m]:

1.50

Waga w kg (łączna):

40.00

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Bäume in Töpfe.

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 638.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bad Driburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Termin elastyczny


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przedmioty, których przewóz zobowiązuje do specjalnej uwagi uważa się przedmioty, które łatwo ulegają defektom oraz bywają delikatne i nietrwałe. Zaliczamy do nich np. instrumenty muzyczne, rzeczy szklane, antyki, wyroby ceramiczne oraz przedmioty zrobione z łamliwych tworzyw. W gronie zwykle przewożonych rzeczy możemy wyróżnić gitary, szklane kabiny prysznicowe, szyby samochodowe, lampy, zegary oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia prawidłowego osłonięcia paczki jest ważna. Opłaca się wykorzystać tworzywa osłaniające takie jak: folia stretch, folia bąbelkowa oraz tektura. Folii bąbelkowej i papiery dobrze jest wziąć do osłonięcia mniejszych rzeczy – można je dostać w sklepie budowlanym lub w serwisach w sieci. Tymczasem folia stretch używana będzie do owinięcia całego przedmiotu. Do osłonięcia pakunku można zastosować również koce, styropian, gazety, ubrania i taśmy.

 

Koszt transportu pakunku o specjalnej ostrożności

 

koszt przewozu paczki, która jest wielkiej ostrożności zależy od ciężaru oraz wymiarów, jak również od odcinka pomiędzy punktem załadunku i miejscem rozładunku. Na definitywny koszt może mieć wpływ również konieczność zapewnienia surowców ochraniających przez firmę przewozową. Na przykład, za przewóz lustra na trasie od Gliwic do Warty wydano niecałe 250 złotych. Tymczasem za transport zegara kominkowego na odcinku z Łodzi do Holandii wydano kwotę 200 zł. Za przewóz rzeźby z kamienia z Umianowic do Warszawy zapłacono 300 złotych.